book online

Winter season 2018/2019

December 16, 2018 to Easter mondat April 17, 2019The following booking conditions apply: Minimum lenght of stay: 3 night. Arrival and departure: daily
[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]

SKI ACADEMY

MİNİK SPORCULAR KAYAKTA

The Champions Team yarış takımının baş antrenörleri tarafından kurgulanmış eğitim akışı ve Gymy Kids ruhunun bir araya geldiği bu oluşuma, kayak sporuna yeni başlayacak olan; kayak sporu ile tanışmış olup tekniklerini ilerletmek isteyen; kayak yapmayı bilip ileri düzey teknik kazanmak isteyen 4.5-12 yaş arası çocuklar katılabilir. Minik sporcularımız bu kamplarda 4 ayrı kurda kayak eğitimi alarak The Champions Team’in alt yapısına girme imkanı bulmaktadırlar.

 1. Kur -Little Champions

Hiç kayak yapmamış çocuklar için uygundur. Temel duruş pozisyonu öğrenilir. Bu kur tamamlandığında minik sporcularımız; kayakla tanışma, ekipman tanıma ve ekipmanına sahip çıkabilme, doğada rahat hareket edebilme, takım ile hareket edebilme, aileden kayak odasının girişinde ayrılarak piste eğitmenler eşliğinde gidebilme ve kayak eğitiminin ilk evresi olan kayak üzerinde durabilme, kayak ile hareket edebilme, kayak hareket halinde iken durabilme, düşme ve kalkma gibi temel beceriler ve telesiyej’e doğru ve güvenli binme yöntemlerini öğrenmiş olurlar.

 1. Kur – Epic Champions

Temel duruş pozisyonunu geliştirme, kayak üzerindeki hakimiyetin güçlenmesi ve takımla beraber hareket edebilme becerisini arttırmaya yöneliktir. Bu kuru tamamlayan minik sporcularımız; kar sabanı tekniğinde hakimiyet sağlayıp dönüş yapabilir, eğitmenin yönergelerine hızlıca adapte olabilir, doğal açıklık pozisyonundan kar sabanı pozisyonuna geçişleri yaparak dönüşleri yapmaya başlarlar.

 1. Kur – Legendary Champions

Temel duruş ve doğal açıklık konusunda kendinden emindir. Kendinden emin bir şekilde doğal açıklıkta başlayıp carvingin ilk evresi olan kenar üzerinde dönüş yapmaya başlamaya; ağırlık merkezine yönelik egzersiz ve dönüşlerdeki dengenin geliştirilmesine yönelik bir kurdur. Bu kur programında minik sporcularımız ayak bileği ve diz eklemini aktif hareket ettirebilmek için egzersizler; carving ile ilgili egzersizler yaparlar. Kur sonunda önlerine çıkacak engeller karşısında hızlıca konum değiştirebilir ve zorlu pistlerde kaymaya başlayabilir beceriye sahip olurlar.

 1. Kur – Future Champions

Yarış tekniği egzersizlerine yönelik kurdur. Program süresince baton kullanımı ve ritm egzersizleri ve koordinasyon egzersizleri yapılır. Bu kuru tamamlayan minik sporcularımız engeller arasında dönüş yapmaya başlamakla birlikte carving dönüş yapma ve tüm pistlerden kayma becerilerini kazanmış olurlar.

4 Kuru da tamamlayan minik sporcularımız, The Champions Team profesyonel kayak yarış altyapısı takımına girmeye hak kazanmış olurlar.

Kurların grup dağılımı kampın ilk ders saatinde eğitmenler tarafından belirlenir.

Not: Kuru tamamlayan sporcularımıza madalya ve sertifika verilecektir.

KAMP TARİHLERİ

KONAKLAMA DETAYLARI

 • Polat Rennaissance Hotel (Palandöken)
 • Dahil Hizmetler:
 • Polat Hotel Palandöken’de 3 gece her şey dahil konaklama
 • Havaalanı-Otel transferleri
 • The Champions Team eğitmenlerinden 12 saat kayak eğitimi
 • Çocukların kayak ayakkabıları ve kayakları
 • Ski Pass
 • TÜRSAB Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Dahil olmayan hizmetler:
 • Ulaşım
 • Ekstralar
 • Yetişkinlerin malzemeleri
 • Yetişkinlerin kayak eğitimi
KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ:  https://dortmevsimdogada.com/seyahat/minik-sporcular-kayakta/
Başla / Start
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba, Yardımcı olmamı ister misiniz?
Hi, Need Help?